LiliaFarby24 Tik Tok

filmy z tik tok

FARBA BROKATOWA BRILLANCE

video

POSADZKA BETONOWA MALOWANIE W GARAŻU

video

POSADZKA 'KAMIENNE DYWANY’

video

NAPRAWA POSADZKI NU KLAD SL

video

ŻYWICA EPOKSYDOWA DO DREWNA

video

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pomalowanie posadzki żywicą epoksydową. Możemy w prosty i zarazem tani sposób zabezpieczyć posadzkę przed pyleniem i brudem. Dodatkowo możemy zmienić monotonny wygląd posadzki posypując całość kolorowymi płatkami dekoracyjnymi, ale tu należy pamiętać że płatki musimy bezwzględnie zamknąć bezbarwną żywicą epoksydową lub poliuretanową .

Najważniejsza rzecz to sprawdzenie wilgotności podłoża. Maksymalna wilgotność to 4% . Powyżej tej wartości aplikacja jest niemożliwa. Kolejny krok to szlifowanie mechaniczne powierzchni w celu otworzenia struktury betonu oraz wygładzenia nierówności podłoża. Zaleca się szlifowanie szlifierkami jedno tarczowymi z odciągiem. Ubytki w podłożu szpachlujemy żywicą do gruntowania np. G2 wymieszaną z kruszywem kwarcowym o frakcji 02 – 08mm, pamiętając o wcześniejszym zagruntowaniu miejsc które będziemy naprawiali żywicą gruntującą np. G1 lub G2. Nakładamy masą szpachlową mokre na mokre.

Epoksydy można stosować również na zewnątrz ale musimy sprawdzić czy w karcie charakterystyki producent dopuszcza stosowanie wyrobu na zewnątrz.

Możemy zaproponować kilka rozwiązań:
• system drenażowy ” Kamienny Dywan ” kamień frakcji 1-4mm i większy
• system zasypowy ” Sypanka” kolorowy kamień frakcji 1,2mm i 1,8mm • system grubowarstwowy ”wylewany” grubość warstwy od 1 do 2mm
• system malowany ” Malowanka” • system malowany ”Malowanka + płatki dekoracyjne”

• Żywice malowane nakładamy wałkiem welurowym lub nylonowym, ważne żeby był to wałek przeznaczony do żywic. Są to wałki wyprodukowane w systemie termofuzji a nie jak zwykłe systemie klejonym.
• Żywice wylewane grubowarstwowe rozprowadzamy specjalnymi raklami z zębem R1 lub R2 i odpowietrzamy wałkiem kolczastym.
• Systemy drenażowe takie jak Kamienny dywan nakłada się za pomocą pacy stalowej
• System sypany zasypujemy z ręki na mokrą jeszcze żywice Każdy system posiada instrukcję w której krok po kroku opisane jest jak mieszać składniki ze sobą oraz czas przydatności mieszaniny do zużycia

Żeby prawidłowo dobrać system posadzkowy musimy wiedzieć czy jest to garaż w domu jednorodzinnym czy warsztat gdzie ruch pojazdów jest wzmożony. Taka informacja jest kluczowa w doborze , ponieważ często zdarza się że produkt jest niewłaściwie dopasowywany a następstwem tego są szybkie przetarcia powłoki. Trwałości powłoki od 10 do 15 lat pod warunkiem że będziemy przestrzegali wskazań aplikacyjnych podanych w karcie charakterystyki wyrobu.

Wszystkie niezbędne informacje podane są w karcie informacyjnej wyrobu. Bezwzględnie przed przystąpieniem do prac musimy zapoznać się z informacjami. Pamiętajmy rutyna to najgorszy doradca. Każdy wyrób może mieć inny współczynnik mieszania bazy do utwardzacza. Dla przykładu wyroby z firmy Ciech Żywice mieszamy wagowo a z firmy PPG objętościowo. Pamiętajmy o dwukrotnym mieszaniu żywic celem prawidłowego połączenia składników.

Nie wiesz jaki produkt wybrać?

W oparciu o wiedzę i doświadczenie tworzymy, rozwijamy i udoskonalamy miejsce gdzie możesz znaleźć produkt dla twoich potrzeb. Wszystko po to, by spełnić najbardziej wyrafinowane oczekiwania naszych klientów.

Zapraszamy do kontaktu z nami oraz dołączenie do zacnego grona Klientów zadowolonych ze współpracy nami.

ZAPYTAJ EKSPERTA
Wybór

+48 536 578 569

ul. Słowackiego 6, 33-100 Tarnów

liliafarby24@interia.pl